ghicks1431 ghicks1431
  • 25-01-2020
  • Business
contestada

Jack has $60 to spend on lunch each week. He eats either at the Taco Hut, which costs $10, or the Pizza Shack, which costs $12. Which of the following combinations is on Jack’s budget line?

Respuesta :

lanilove0966 lanilove0966
  • 25-01-2020

Answer:

pizza hut

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

kssssssssssssskkkkkkkkkkkkkkkk
What effect did the geography of Mesopotamia have on trade?
The river curiosity can trace 450 feet per hour on the surface of Mars. How many inches can it travel in 1 minute?
lysis prefix for split using water
Which of the following statements depend on the absolute dating of events? Dinosaurs went extinct before monkeys evolved. Birds separated from dinosaur relativ
how does the membrane of the cell differ from the nuclear membrane?
Write an equation using at least 4 numbers
a number n is 25% of some number a and 35% of a number b. a>b, a
What is the reciprocal of 9?
what is one of the main tourist attractions in la habana?