janaliaasensacapj
janaliaasensacapj janaliaasensacapj
  • 21-06-2016
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 pretzels is $6.72. What is the cost of each pretzel?

$1.34
$1.68
$2.24
$2.72

Respuesta :

shanefortuin1 shanefortuin1
  • 21-06-2016
$6.72 divide by 4 and the answer is $1.68
Answer Link
bob7113
bob7113 bob7113
  • 19-03-2020

Answer:

$1.68

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which describes how certain workers in Law, Public Safety, and Security careers receive training before and after being hired?
Find all the cube roots of [tex]z = 2e {}^{i\pi} [/tex]​
Help me with both of you, please, I'll give you more points​
A car travels 800 kilometers in 10 hours. What is it's average speed? How far will it go in 14 hours?
Please help I don’t know what to do
what is x in 0x<3 i though you couldn't divide anything with 0
what is the noun clause and it's function in the sentence "But now, if he looked at them at all, it was only to calculate how much the garden would be worth. ..
Đặc điểm cấu tạo cơ quan sinh sản ở thực vật
1. Explain how 'Returns to Scale' and 'Law of Diminishing Returns' would affect cost in a manufacturing company.​
Each unique element is determined by the number of ___ occurring in the atom.