kaleenasmith112 kaleenasmith112
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Vector bought 15.6 pounds of paintballs. All together, the balls cost $35.99. About how much did the paintballs cost per pound?

Respuesta :

cfarts
cfarts cfarts
  • 24-01-2020

Answer: it would coast about $2.31 per pound

Answer Link
4804414056
4804414056 4804414056
  • 28-10-2020

Answer: Around $2.00

Answer Link

Otras preguntas

An invasion by the _____ in the thirteenth century marked the downfall of the Seljuk dynasty.
Can someone please help me with this chart?
3/4 (4c + 16) = 2c ÷ 9. what is c
Cancer may be treated with penicillin or sulfonamides. True or False
Which of the following is an example of nonmaterial culture? a. clothing b. food c. socialism d. telephone
In an opera, the standard accompaniment for a recitative is a. a function of the string quartet. b. played by the orchestra. c. the basso continuo alone. d.
Performance goals are used to?
Mathew has 2148 poppies he has 200 people how many poppies dose everyone get.
A student sets a goal to improve academic performance. Which of the following represents a subjective measurement of progress toward that goal?
5)  The density of an object can be calculated by dividing the object's mass by its volume. A rectangular prism has a density of 15g/cm3. The prism has a mass