mamas12 mamas12
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Four muffins cost $12. Complete the modle to find the cost per muffins

Respuesta :

angyyyy
angyyyy angyyyy
  • 24-01-2020

Answer:

3$

Step-by-step explanation:

12÷4=3

each muffin cost 3$

Answer Link

Otras preguntas

a consumer uses goods and services to
Choose the example that contains sensory details:96% of students come to live classes.The student felt happy when writing her narrative. Shaking with excitement
Pls help, I need to turn it in quick!!
Wha is the tangent ratio for F?
Ethan’s dad is five years younger than four times Ethan’s age a write an algebraic expression that represents the age of Ethan’s dad
how to Factor 32s3+20s2+8
Which organisms are consumers in an ecosystem? Choose all answers that are correct. 1 grass 2 bacteria 3 lion 4 wolf
In the community, all world events have been forgotten.which historical event would be important to know in our society in the giver
What is the largest number that can be produced by multiplying any three individual numbers from the following list. [-2, 1, 3, -8, 5, 9, -9, 4, 7, -7, 8] 648 5
(13 points) solve this determinant...