bhaddbhabiee001 bhaddbhabiee001
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Broccoli costs $1.50 per pound at the store. How much money does 32 ounces of the broccoli cost

Respuesta :

bluhusky70
bluhusky70 bluhusky70
  • 24-01-2020
32 ounces = 2 pounds.

So you need to multiply 1.50 x 2 = $3
Answer Link
trez34378
trez34378 trez34378
  • 24-01-2020

Answer:No

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

10% of an amount is 6.2 . Wirk out the original account​
Drag the labels to the appropriate locations in this concept map.
for the following reaction how many grams of h20 will be produced if you react 3.7 grams of B2H6? B2h6 +3O2-2hbo2+ 2 H20
Consider the following loan. Complete parts (a)-(c) below An individual borrowed $88,000 at an APR of 6%, which will be paid off with monthly payments of $667 f
Solve for x in the equation X O x=-11±25 O x=-11+25 0 x--11+5√/5 Ox--11,5/5 2 x²+11x+121-125 4 =
I’m confused nd stuck
Calculate the gross earning for an apple picker based on the following differential pay scale: (Round your answer to the nearest cent.) 1–1,000: $0.03 each 1,00
Which example shows a form of harassment caused by gender roles? A. Tommy pushes Fred down because Fred took his backpack. B. Simon calls Trevor a "sissy" bec
Dihybrid crosses Black coat color is dominant over white coat color in guinea pigs. in addition to coat color, rough coat is dominant over smooth coat. a. in a
On the unit circle centered at the origin [tex]\left(x^{2}+y^{2}=1 \right)[/tex], we pick three points at random. We cut the circle into three arcs at those poi