giaelle2017 giaelle2017
  • 23-01-2020
  • Mathematics
contestada

#2
.. Find the unit rate of the
situation below:
It costs $21.25 to buy lunch
for 5 days.

Respuesta :

justme38
justme38 justme38
  • 23-01-2020
21.25 divided by 5 equals 4.25
Answer Link

Otras preguntas

9,12,15,18,21,? if the pattern continues, what number likely comes next?
Relationships among people are a. not influenced by people's ideas and attitudes. b. one of two types—social or working. c. something that must be maintained
what is a rule for the pattern 8,6,9,7,10...
Which of these usually require students to maintain a specific number of hours and grade point average?
what is the nearest hundredth in 4.173
What are the integer solutions of the inequality |x| < 4? a. –3, –2, –1, 0, 1, 2, and 3 b. 0, 1, 2, 3, and 4 c. –4, –3, –2, –1, 0, 1, 2, 3, and 4 d. 0, 1
A cruise ship travels directly toward the dock at a speed of 12 m/s
9 is 1/10 of 90 yes or no
How did a high literacy rate help draw separate colonies together?
How to round the number 225.286 the nearest hundredth