carrieoverbay15 carrieoverbay15
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

30 miles per gallon. At $2.19 a gallon, how much would that cost?

Respuesta :

avarobson
avarobson avarobson
  • 22-01-2020
At 30 miles per gallon that would cost $65.70
Answer Link

Otras preguntas

What is .1325 rounded to the thousandths place?
In what ways did realism differ from romanticism, the literary movement that preceded it? what caused this shift in taste among readers?
Complete the sentence with the correct form of the adjective. Camila y María son __________. (2 points) Question 19 options: 1) trabajador 2) trabajadores
which of the following are necessary when proving the opposite angles of a parallelogram are congruent? Check all that apply. A) Opposite sides are perpendicula
what type of evidence does the student use in paragraph 2 of the essay
You can __________________ by pointing out shared experiences, values or beliefs. a. bore the audience b. identify with your audience c. entertain the audience
A teacher let her students grade their math quizzes. •Jon wrote 13 out of 18 •Jim wrote .7 (repeated .7) •Joe reduced his to 5/6 who had the higher grade?
Jason uses the polynomial identity (x−y)^2=x^2−2xy+y^2 to show that 6² = 36.
Why were Georgians angered by the proclomation of 1763
How do you figure out if a triangle is a similar triangle if it only has angle?