alexastone95 alexastone95
  • 24-12-2019
  • Mathematics
contestada

Which of the following shows an equivalent way to represent the cost of cupcakes?
Brownies 3 for $1
Cookies 8 for $2
Cupcakes 13 for $9

Respuesta :

PrincessOfAnswers
PrincessOfAnswers PrincessOfAnswers
  • 24-12-2019
Well, it doesn’t make sense because you also have 2 other units.
Answer Link

Otras preguntas

which graph is a correct representation of the function f(x)=3
which number is a factor of 22 but not a multiple of 11
A type of rock that forms deep within the earth when magma solidifies is called
Which of the following is the most important force of erosion in deserts? A. heat B. wind C. animals D. sunshine
What event most clearly prompted the US government to pursue the Space Race the successful launch of Yuri Gagarin into space by the Soviet Union the Soviet Unio
What is the value of y, if 3+12(y-4)=40?
you are purchasing a car for 12,465 plus 5.65% sales tax you make a 1,300 down payment you have a fair credit score how much interest is due at the end of the f
two reasons why many cases of abuse and violence are not reported
In a population of seals most of the seals have similar coloring however one seal has albinism. This seal is white and is almost completely blind what is most l
The predicate of the topic sentence which indicates what will be said about the topic is called the