justinaarchie2005 justinaarchie2005
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

For a car, $250 per month, 40 mile per gal, $2.15 cost per gal, make an linear equation

Respuesta :

lizzy411356
lizzy411356 lizzy411356
  • 22-11-2019

Answer:

250+(40×2.15)

336

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

what is 4x+13=(-8)-3x
Instead of sharing with friends, Kaleb decides to share his bag of LEGO bricks with his sister, Kami. Kaleb randomly selects one brick from the bag and gives it
What was the main motivation that brought so many scots-irish to america in the 1700s?
What is the simplified form of the following expression? 4/7^3 A: 343/64 B: 21,952 C:407 D: 64/343
The following sentence is written in singular form.  Read the sentence, then choose the correct plural form. El alumno es serio.a.Los alumnos son serio.c.Los al
Which organ has the special task of chemically altering absorbed materials to make them better suited for use by other tissues?​ a. ​small intestine b. ​lungs c
Corn lacks the essential amino acids isoleucine and lysine. beans lack the essential amino acids tryptophan and methionine. soy contains all the essential amino
The enormous variety of goods and services that we consume each day can be attributed mainly to
Fish, like other animals, need oxygen to survive. oxygen gas dissolved in water can be used by fish, which remove it from the water by means of their grills. cl
What explanations does smith give for the loss of the men and his own capture? What does he include these explanations?