thegamingwolf0502
thegamingwolf0502 thegamingwolf0502
  • 26-10-2019
  • Mathematics
contestada

What is the cost of nine ounces of cheese at $0.80 per pound?

Respuesta :

Classified100
Classified100 Classified100
  • 26-10-2019

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

$0.80/16 * 9

Answer Link

Otras preguntas

What do you mean by women's right​
What makes a civilization prosperous?
• What are the 6 Centers and 2 other areas of focus under the Programs tab? . Which 3 of these 8 areas appear to be of greatest interest to you?
Is 0.7 repeating irrational
Which of these skills do you think you could teach someone else? Select all that apply. Didentifying rational and irrational numbers converting between scientif
Help me with the first 3 boxes!!! Will give brainliest!!!
Can anyone help me with these questions? 1-10 pls :( <^3
Read the first stanza of Robert Frost’s "The Road Not Taken.” Two roads diverged in a yellow wood, And sorry I could not travel both And be one traveler, long I
If 2 times an integer x is increased by 7, the result is always greater than 16 but less than 29. (a) Write down an inequality in x. (b) Solve this inequality a
WHAT IS A SOAP OPERA??