justine64 justine64
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada


McKenzie bought 1.2 pounds of coffee for
$11.82. What was the cost per pound?

Respuesta :

iifeless
iifeless iifeless
  • 25-10-2019

Answer:

$9.85 per pound

Step-by-step explanation:

11.82/1.2 = 9.85

Answer Link
chofis11372
chofis11372 chofis11372
  • 25-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

11.82/1.2=9.82

Answer Link

Otras preguntas

c-3/10=6 9/10[tex]c - \frac{3}{10 } = 6 \frac{9}{10} [/tex]
what is a 3/12 simplified
Which of these could be a good reason to end a dating relationship? A. Both partners engage in sexual abstinence. B. One partner uses physical violenc
What does the ninth amendment say? a. the states have all of the powers not granted to the federal government. b. the people have all of the powers not granted
In which organelle does dna replication take place in order for new cells to have a copy of dna? why is dna important? 17. name the 2 structures that are found
Which musician(s) helped popularize folk rock by introducing electric guitars to folk music?
How were European able to access Ancient Greek texts again? Explain?
Plz help!! If the mass of an object is 44 kilograms and its velocity is 10 meters per second east, how much Kinetic Energy does it have? A. 0.44 Joules B. 2,2
2/2 divided by 5 equals improper
A 54 year-old female with uncontrolled type 1 insulin dependent diabetes and related peripheral vascular disease presents with a deep diabetic ulceration on the