kathie28 kathie28
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

Problem Solving
13. Jessica bought 4.75 pounds of bananas
at $0.72 per pound. How much did the
bananas cost?
​

Respuesta :

jess178939
jess178939 jess178939
  • 25-10-2019
The bananas weighed 6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

Where did the Spanish establish most of their missions in the Americas?
Political opponents of President John Adams opposed the Alien Enemies Act of 1798 because it
An automobile factory is assembling cars and they need to have all of the parts in stock at the assembly line. Each car needs four tires and a spare tire for th
Did the Apache grow vegetables?
What is the initial value of the function represented by the graph? Options: 0 4 6 7
What were the four natural resources needed for British industrialization?
Marco's Drama class is performing a play. He wants to buy as many tickets as he can afford. If tickets,cost $2.50 each and he has $14.75 to spend, how many tick
What was the new racial order proposed by the Nazis?
What is the agreement rule when dealing with a singular collective noun in American English
Which is an example of restricted free speech?