lexijuergs8009 lexijuergs8009
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

You buy a package of cheese for $2.50, a loaf of bread for $2.15, a cucumber for $.65, and some tomatoes for $3.50. Find the total cost of the groceries

Respuesta :

chiangmai chiangmai
  • 25-10-2019
Answer: $8.80
2.50+2.15+0.65+3.50= 8.80
Answer Link

Otras preguntas

Jordan has 10 ties, 3 suits, 5 belts, 8 shirts, and 4 pairs of shoes that he chooses from daily to select his professional wardrobe. How many different outfits
Tsunami waves have A. No crests B. No troughs C. Long wavelengths D. Short wavelengths Please help ASAP!
What could Nico have done to make his oral presentation more effective?
Yashoda and Ingrid shared a sum of money in the ratio 3:2, respectively. Ingrid received $1200. What was Yashoda's share?
Question 5 Once you have the list of activities and possible or actual injuries, describe at least four ways the injuries could be reduced or prevented. If you
The following labor standards have been established for a particular product: Standard labor hours per unit of output 4.4 hours Standard labor rate $ 17.70 per
PLEASE HELP ME AND REALLY NEED THIS ANSWER QUIKLY A student starts a stopwatch when a bob reaches to point M.he counts each time when the bob changes direction
Find the inverse of the function y= 2x
cómo conseguirían su trabajo los miembros de la cámara baja?
Clunker Motors Inc. is recalling all vehicles from model years 2001-2006. A bool variable named norecall has been declared . Given an int variable modelYear wri