kiwi5824
kiwi5824 kiwi5824
  • 24-10-2019
  • Mathematics
contestada

Julie bought a binder for $4 and several packs of paper that cost $0.70 each. If her total was $11.70, how many packs of paper did she buy?

Respuesta :

sammmmi219 sammmmi219
  • 24-10-2019
11 packs of paper is the answer
Answer Link

Otras preguntas

If there is 64 mi/h what is that in ft/sec
The melting points of canola oil, corn oil, sunflower oil, and peanut oil are 10°C, –11°C, –17°C, and –2°C. If you cool a mixture of these oils to 5°C, which o
Need help with D. THANXS!! <3
During what year was FIDE established?
The setting is a gambling parlor in _____. -The Celebrated Jumping Frog of Calaveras County" -"The Lady, or the Tiger?" -"The Necklace" -none of these
Why is Proclamation of 1763 a cause?
what is the definition of inhumane farming methods
C=85x+60 solve for x
line J passes through points (-6,1) and (-3,6) . Line m is parallel to line j and passes through point (15,-1).what is the equation of line m ?
simplified -2×y+3x-2×y+3×