hairgirl29 hairgirl29
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

At the market Susan bought 5 peaches for $1.45 at that rate what would one peach cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-10-2019

1.45/5 = 0.29

1 peach costs $0.29.

Answer Link

Otras preguntas

We have a star network. It consists of one central node and 9 peripheral nodes. That is a hub that is connected to 9 nodes. What is the density of this network?
Help me please :((((
If 5 friends share 4 large sandwiches equally, what fraction of a sandwich will each friend get?
what's does show don't tell mean​
How many sea urchins would a 40Ib sea otter eat daily
explain what it is meant by parliamentary sovereignty
Which element has the smallest atomic radius? A. С B. О C. Ве
Historians practice periodization by: A. arranging a list of events in order from earliest to latest. B. identifying the ways a location remained the same over
Find the slope of the line passing through each of the following pairs of points (5,7),(-6,-3)
1. Write nine million, seven thousand, three hundred and eight in digits.