alexiasalgado4p73x6d
alexiasalgado4p73x6d alexiasalgado4p73x6d
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

Which toy pack has a cost of $2.50 per toy?

Which toy pack has a cost of 250 per toy class=

Respuesta :

al3xzandria
al3xzandria al3xzandria
  • 25-09-2019
YoYo. 15/6 = 2.5 so each YoYo costs $2.50.
Answer Link
sguido26
sguido26 sguido26
  • 30-09-2019

Answer:

Yo-Yo

Step-by-step explanation:

I do not know all the steps but I just joined but the answer is Yo-Yo!!

Answer Link

Otras preguntas

Wich best describes Monarchy (A) A royal family(B) Passed down by family(C) Queen Elizabeth 1 riegned
aztec civilation was based on the belief that all persons in a society are equal
What is the circumference of the circle 4.5m rounded to the nearest tenth
Which changes of state are characterized by having atoms that gain energy? Check all that applymelting sublimationfreezingvaporizationcondensationdepositoin
a book has a mass of 5 lb what is the mass of the book kg
What makes the stars Exist?
G.K. Chesterton believes that Saint Thomas Aquinas viewed man as a whole rather than as a beast like the anthropologists. Why did he think this?
ishi makes $8.50 an hour rolling sushi at kyto japanese restaurant.historia paycheck shows that he worked 20.88 hours over the past two weeks.how much did ishi
x+y= 1......... 4x+y = -23 What's x and y
how is the title what is a dream interpreted