Lurdes1975 Lurdes1975
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

A 10-ounce package of animal cookies cost $2. What should a 35- ounce package cost, assuming the same cost per ounce?

Respuesta :

sherrydalloop30b2s sherrydalloop30b2s
  • 25-09-2019

Answer:7

Step-by-step explanation:

Answer Link
hpeyton12345 hpeyton12345
  • 25-09-2019

Answer: $61 because you have to do 10 x3 to get 30 then + $1 because $1 is equal to 5 pounds

Answer Link

Otras preguntas

What part of the body receives the stimulus for vision
How do you find the derivative of y=ln(cos(x))y=ln(cos(x)) ?
How do you find the derivative of y=ln(cos(x))y=ln(cos(x)) ?
what are irrational numbers/
how many chromosomes does a coyote have
What is halfway between 6500 and 7000
What is the absolute value of |-7|
how many chromosomes does a coyote have
what is 30 less than 4 times a number is equal to 14
How do you spell baguette in French