jassaniwashburn12 jassaniwashburn12
  • 24-08-2019
  • Mathematics
contestada

if 3 apples cost $2 how much would 12 apples cost

Respuesta :

milica88 milica88
  • 24-08-2019

Answer:

8$

Step-by-step explanation:

3-2$

12-?

12÷3=4

4×2=8$

Answer Link

Otras preguntas

Due to malnutrition, a child’s stomach, limbs, and face may swell with water so that the child actually appears chubby, but in fact the child is suffering from
Sample response: there is a common ratio of 2/3 between the height of the ball at each bounce. so, the bounce heights form a geometric sequence: 27, 18, 12. two
The number of bagels sold daily for two bakeries is shown in the table. Bakery A Bakery B 53 34 52 40 50 36 48 38 53 41 47 44 55 40 51 39 Based on these data, i
What is the logarithmic form of 13^2=169
What is the ability for your hands, eyes and feet to work together successfully?
Use properties to rewrite the given equation. Which equations have the same solution as 2.3p – 10.1 = 6.5p – 4 – 0.01p? Select two options. 2.3p – 10.1 = 6.4p –
Senator smith was clearly guilty of corruption, but her followers continued to support her. this may have been to avoid the discomfort of _
Problemas del segundo capítulo del libro Melany
Which mixed number is equivalent to the improper fraction 42/5? 4 2/5 7 4/5 8 2/5 9 3/5 40 points if answer is right
While in the mid 20th century the family of mom, dad, and a couple of kids was seen as a(n) ________, today it is considered a(n) ________..