Danny543679 Danny543679
  • 23-08-2019
  • Mathematics
contestada

Use it in a sentence:
$4.25
16 OZ

Respuesta :

1227750
1227750 1227750
  • 23-08-2019

Answer:

The 16 oz bottle of coke cost $4.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

please please please helppppp meeeeeeeee
2. Erin earns $29.00 for 4 hours of babysitting. How much would she make babysitting for 10 hours?
Complete the table to show equivalent values. *
Last week Grace spent $125 on groceries. This week her spending increased by 35%. How much did she spend on groceries this week?
Help I have a time limit
Wil a person with strong willpower easily succumb to others?
How did Pearl Harbor affect American lives forever?? PLS HELP!!!!!!
A type of butterfly comes in three colors: red, blue, and purple. Their color is controlled by a single trait gene with two alleles that display codominance. Th
Do you think there is a relationship between Occu- pational achievement and social class?
Question 4 of 11 In which situation will an object always stay motionless? O A. When the applied force is greater than the friction force B. When the friction f