americaaam1211 americaaam1211
  • 21-08-2019
  • Mathematics
contestada

Javier spent $22.98 on a 50lb bag of dog food what is the price per pound

Respuesta :

carterstsale
carterstsale carterstsale
  • 21-08-2019
The answer is $2.18 because you divide 50 by 22.98 and round
Answer Link

Otras preguntas

if angela swims 1,700 meters in 40 minutes what is her unit rate
what type of stories did greek plays tell?
What is 3/7 reduce to its lowest term
Steve grows taller each year. Is this a transitive verb or a intransitive verb?
Why does Jackson think that the speedy removal of the Native Americans is good for the United States
write 97.356 in base ten numerals?
write 97.356 in base ten numerals?
how did the idea of manifest destiny help Americans justify their desire to extend the united state of the pacific ocean?
What is one third of 1080
what is -3 and 1/3 divided by 9? Answers: A. -10/27 b. -1/9 C. 1/9 D. 10/27