mariog6212345
mariog6212345 mariog6212345
  • 21-08-2019
  • Mathematics
contestada

Find the unit price if a 4-pack of mixed fruit sells for $2.12​

Respuesta :

RaquelLWhite
RaquelLWhite RaquelLWhite
  • 21-08-2019

Answer:

I believe it's .53

Step-by-step explanation:

2.12 / 4= .53

Answer Link
PickleGirlyGirl
PickleGirlyGirl PickleGirlyGirl
  • 21-08-2019

Answer:

0.53

Step-by-step explanation:

4/2.12=0.53

Answer Link

Otras preguntas

2. What's the total resistance in a circuit that contains three 60 Ω resistors connected in series? A. 60 Ω Ο Β. 20 Ω Ο C. 120 Ω Ο D. 180 Ω
4(3x + 8) – 2x = 18x – 2(4x - 5)
I need help with this:))
Answer the following questions. 1. _______________-pressure air masses usually produce _____________weather. 2. _______________-pressure air masses usually prod
How does the governor describe his ability to stop the meetings? He believes that he does not have enough power to stop the meetings. He believes that it is wel
Complete the synthetic division problem below. -31 2 - 2 3 What is the quotient in polynomial form?​
In a triangle the length of two sides are 1.9m and 0.7 m. What is the length of the third side, if you know that it should be a whole number?
6 = 2(y+2) What does y equal?
If Neal and kinda have a combined taxable income of $209,150 and filed their federal income tax return with the married filing jointly filing status, how much d
What is the slope of a line perpendicular to the line whose equation is 12x + 2y = –12. Fully reduce your answer.