soniarewas42 soniarewas42
  • 21-08-2019
  • Mathematics
contestada

John sent $36 to buy 4 basketball what was the price per basketball

Respuesta :

donovanxespinosa
donovanxespinosa donovanxespinosa
  • 21-08-2019
9 dollars
36 divided by four is 9
Answer Link
queenjade20132005 queenjade20132005
  • 21-08-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Divide 36 by 4 and it equals 9

Answer Link

Otras preguntas

How does being physically fit affect your resting heart rate?
Why is technology a challenge to skills management ?How can businesses selling the same goods/services eliminate competition ?
A worker is hired for $80 a day on the condition that if business is slow, the worker will only receive half pay.  At the end of 20 days, the worker receives $1
why are there different ways to display data ( 3 ways )
1/4 of a liter is equal to how many mL
Is a starfish an arthropod ? Science is so hard! Thanks
How can you tell when a solution is formed?
what was the largest and most decisive battle fought in indian territory
How do you fins the sum of 2/10 and20/100?
why are there different ways to display data ( 3 ways )