pridebutter pridebutter
  • 26-05-2019
  • Mathematics
contestada

the price of milk found by dividing its cost in cents by its volume in gallon. what are the units in words?


Respuesta :

surn1930
surn1930 surn1930
  • 26-05-2019

Answer:

gallons and cents

Step-by-step explanation:

These are the things you can basically measure.

Answer Link
zariiaa
zariiaa zariiaa
  • 26-05-2019

Answer:

gallons and cents

Step-by-step explanation:

These are the things you can basically measure.

Answer Link

Otras preguntas

Help plss i don’t know an easy way to do this
A parabolic tunnel has a width of 20 feet and a height of 12 feet at the center. Find the cross-sectional area of the parabolic tunnel. A. Illustrate the parabo
i need answer by today​
How or why can a person live without a gallbladder? What effects does this have on a person's ability to process food?​
Cílio crescem novamente?
Graph the line that passes through the coordinates below and determine which statement is true. A. The line that passes through the given coordinates represents
How did George Washington respond to Wheatley’s poem?
Two random number generators each generate a number from 1 to 10. What is the probability that both number generators generated the number 5? (Give your answer
Research Introduction TOPIC: "The Effectiveness of Learning Software to Senior High School Students at Grace of Shekinah School" Pa help po pls... I really need
One of the great upcoming sports in the Olympics is the sport of curling. Write a brief essay on the uses of momentum collisions in curling. Be sure to discuss