ebonysuperintendent1
ebonysuperintendent1 ebonysuperintendent1
  • 24-05-2019
  • Mathematics
contestada

Jacob buys four muffins for $5.00.



What is the cost of 7 muffins?

Respuesta :

ajberry101
ajberry101 ajberry101
  • 24-05-2019

$8.75 would be your answer

Answer Link

Otras preguntas

. How should your conclusion relate to your topic paragraph? it should state the opposite to make readers think. it should provide new information and fact
The square root of 12 is irrational. True False
Some bacteria, like those that cause Cholera, have a flagellum that allows them to a. move. b. reproduce. c. excrete water. d. produce sugar.
which two characteristics are basic parts of a literary analysis essay about a play
The Cold War was based on two opposing ideologies; two ideas for how people should live and how governments should rule. These ideologies were _____ and _____
Write the following equation in the general form Ax + By + C = 0. y - x - 1 = 0
“Does amylase break down starch?
What is the gcf of xxyyyzz and xxxxzzz
what tools did the us and the soviet union use to accomplish their power goals in europe?
best fit given the data points for (1,1), (5,-11), and (7,-17)