bejaranobella07
bejaranobella07 bejaranobella07
  • 23-05-2019
  • Mathematics
contestada

I need help on IXL...

I need help on IXL class=

Respuesta :

LaSlatt LaSlatt
  • 23-05-2019

Answer:

489.52

Step-by-step explanation:

I simply multiplied 422 by .01 then again by .15 and I added the products of both problems to 422 to get my total cost which is 489.52

Answer Link

Otras preguntas

When two geologic plates are moving away from each other, a ______ can result.
you find that some cells have twice the amount of DNA in their nuclei as other cells do. What might you conclude?
I just need opinions from various people. The following passage that I attached is called "Picking Strawberries: Could You Do It? - Flo Ota De Lange". My questi
In 1668, Francesco Redi conducted an experiment with jars of meat. This experiment was noteworthy because it _____.
How did the Great Society programs affect housing in the United States? The rates for luxury housing increased. Discrimination practices in housing rose. The am
how does immune system work together with the circulatory system
During which of the following processes do vesicles sometime fuse with lysosomes
Birds and reptiles conduct _____ fertilization and lay the eggs outside of the body. a. internal b. external
What type of information is being presented by a scientist who has a reason for presenting information a certain way?
What is the change that occurs when a substance changes from a gas to a liquid? Melting Boiling Evaporation Condensation