javierog
javierog javierog
  • 21-05-2019
  • Mathematics
contestada

Please help!!!!!!!!!!

Please help class=

Respuesta :

TheBlueFox
TheBlueFox TheBlueFox
  • 21-05-2019

The cost of 1 pound of cashew nuts would be 4 dollars.

You divide 32 by 8

Answer Link

Otras preguntas

A tiger traveled 3.5 km, then turned around and traveled 1,250 m back toward his starting point. How many meters was he from his starting point?
The gabelle , the taille , and the tithe are example of the old regimes.. A:censorship of printed materials B:unequal system of taxation C:lack of religious fre
Orly uses 2 cups of raisins for every 9 cups of trail mix she makes. How many cups of trail mix will she make if she uses 12 cups of raisins?
A pizza place offers 6 different cheeses and 12 different toppings. In how many ways can a pizza be made with 1 cheese and 3 toppings?
What do two different neutral isotopes of the same element have in common? A. nuclear number B. nuclear mass C. atomic number D. atomic mass
Centromeres split apart during
Thematically, "The Road Not Taken" and "Song of the Open Road" are about _____. Select all that apply. following the crowd finding one's direction in life embra
what you wore to the party Which kind of clause are the words
Which statement describes a problem with the peer review process in scientific research?
What crop allowed the early English colony of Virginia to become profitable and survive? A: Tobacco B: Cotton C: Wheat D: Corn