Seudónimo Seudónimo
  • 23-09-2014
  • Mathematics
contestada

Four gallons of paint cost $49.44. Which equation can be used to find c, the cost per gallon?

Respuesta :

logo88
logo88 logo88
  • 23-09-2014
Four gallons of paint cost $49.44. Which equation can be used to find c, the cost per gallon?
c=$49.44/4
c= $12.36 per gallon
Answer Link

Otras preguntas

How do amoebas obtain food?
The scale of a square map indicates that each inch on the map corresponds to 5 miles. Write an expression that describes the area of land shown on the map. If t
Why are the irish famous for drinking?
How is 'hearing' a motif in the novel A Separate Peace by John Knowles?
What kind of molecule is an enzyme? Why are enzymes important in cell?
How do amoebas obtain food?
Two of the emission wavelengths in the hydrogen emission spectrum are 410 nm and 434 nm. One of these is due to the n=6 to n=2 transition, and one is due to the
container is 5 meters wide ,6meters long and 3 meters in depth what is the capacity in quarts
Iliada went to Minewaska state park one day this summer. All of the people at the park were either either hiking or bike riding. There are 178 more hikers than
Iliada went to Minewaska state park one day this summer. All of the people at the park were either either hiking or bike riding. There are 178 more hikers than