sanchitcoolcham5503 sanchitcoolcham5503
  • 25-04-2019
  • Mathematics
contestada

At a store, Susan selected a pumpkin that weighed 35.2 ounces. Pumpkins cost $1.80 per pound. There are 16 ounces in 1 pound. How much did Susan's pumpkin cost?

Respuesta :

grace200452 grace200452
  • 25-04-2019

$3.96 i think i just did the math

Answer Link

Otras preguntas

utilizando as propriedades dos radicais calcule ⁵√32⁵​
I accidentally stepped on my bird... She is a 7 month old lovebird female. She was screaming for like 15 secs and then she stopped. She started getting really s
Lauren is the owner of a bakery. Last year, her total revenue was $145,000, her rent was $12,000, her labor costs were $65,000, and her overhead expenses were $
Justin lives 5 4/5 miles from his grandfathers house. Write the mixed number as a fraction greater than 1
Please Help i need this done
What were key advantages for both the British and Continental armies, and why were they advantages? Make sure you explain your answer in your own words.
Plsss helppppppp:))))))
Write each expression as an algebraic​ (nontrigonometric) expression in​ u, u > 0. sin(2sec^-1 u/10)
Why were European countries interested in colonizing Africa during the Age of Imperialism? ​
I need help on this test. Will give Brainliest to whoever answers first! Pt. 6