2006brenna 2006brenna
  • 22-01-2019
  • Mathematics
contestada

$1.80 for 2.25 kg of onions, how many does it cost per kg

Respuesta :

jennagamblin
jennagamblin jennagamblin
  • 22-01-2019

Answer: $0.80 per kg of onions


Step-by-step explanation:

1.80÷2.25=0.80

2.25÷2.25=1

0.8/1=0.80

Answer Link

Otras preguntas

Why did Longstreet urge Lee not to continue the Battle of Gettysburg?
How do you get 58% as a decimal
The communists succeeded in overthrowing the Provisional Government in the November 1917 Revolution because __________
what is the sum of 8 and 7, doubled
What factors in texas caused it to become a desired location for the european explorers
Who were the Loyalists? What elements in America remained loyal to the king, and for what reasons?
Name the process inanimals which require meiosis to take place
Use the order of operations to simplify the expression.80 - 16 ∙ 4 + 136 ÷ (-17)
One of the major elements of natural selection is that all species have genetic a. digression b. Melanism c. stability d. variation
Formation of a precipitate is usually evidence of? the separation of a mixture, a chemical change, formation of a mixture, physical change