ashleibrown22 ashleibrown22
  • 24-10-2018
  • Mathematics
contestada

Unit rate of 5 pizzas for $12

Respuesta :

cmhiggins1 cmhiggins1
  • 24-10-2018

Answer:

AWNSER AWNSER AWNSER

Step-by-step explanation:


Answer Link
jaymil6530 jaymil6530
  • 24-10-2018

$2.40 for each pizza

divide 12 by 5 to get the answer which is 2.4

Answer Link

Otras preguntas

Explain why oxygen concentration falls in the tubes
In 2010, an area in the Gulf of Mexico was the site of the worst oil spill in United States history. The Deepwater Horizon oil rig caught fire, sank, and spille
If 2/3x =4/5y =5/6z, what is x : y : z? HELP PLEASE WILL GIVE BRAINLIEST BUT PLEASE ACTUALLY TRY!!!
Proportional relationships always have the same outcome no matter how many batches are used. For example, scaling up or down a recipe in a proportional relation
A new shirt is usually priced at $63.08. But Jenny bought it when it was marked 25% off. How much did Jenny pay for it? Help pleaseeee ?
A line graph titled Number of Private Banks in England and Wales. The x-axis is labeled from 1780 to 1830 by decade. The y-axis is labeled Number of Banks from
calculate the surface area of the hemisphere. Including units Given diameter is: 14cm
Don’t answer if you don’t know !!
PLEASE HELP!!!!! I really need help with this spanish homework! this is a (Spanish 1 in college) class
Name a work (book or article) associated with either Dr. Ornish or Dr. Campbell. It can be an article that was written about either author. Include a quote from