brebrezzylove brebrezzylove
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Mandy by five packs of organic milk from the neighborhood store each pack is priced at $3.96 how much does Mandy spend in all of his purchase

Respuesta :

student32949
student32949 student32949
  • 23-10-2018

$19.80 is spent on the milk

Answer Link

Otras preguntas

describe an advantage and a disadvantage to employers administering personality tests
What is the main responsibility of scientists when enviermental laws are proposed?
How do I find the side lengths for this triangle if only one side and ond angle is given? Plz help
Whats the relationship between the mass , volume , and density of a material
what is 708 divided by 67
please help will mark brainliest
What political trend kept german states separate during the middle ages?
Costs a company has to pay, such as loans, mortgages, and taxes, whether or not it is operating, are called
Jordan eats cereal 3 out of 4 days. she used the equation to predict c, the number of days she would eat cereal in 36 days. what value of c would make this equa
A fish is 8 inches long. How many pieces of fish can be cut from from the 8 inch piece of fish if each piece is to be two-thirds of an inch?