nanette4957 nanette4957
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Shelly ate 4.2 ounces of trail mix. Marshall ate 4.25 ounces of trail mix. How much more trail mix did Marshall eat?

Respuesta :

michelleperezmp58
michelleperezmp58 michelleperezmp58
  • 24-10-2018

Marshall ate 0.05 ounces more

Answer Link
samuelonum1
samuelonum1 samuelonum1
  • 15-03-2020

Answer: 0.05 ounce

Step-by-step explanation: Marshall's4.25 ounce minus Shelly's 4.20 ounce

I.e Marshall's extra is =4.25-4.20=0.05ounce

Answer Link

Otras preguntas

Prove the identity. cos (x + y) 1- tanx tany cosx cosy Note that each Statement must be based on a Rule chos the right of the Rule. Statement
what's the video of alexandria ocasio-cortez 2019 talking about?I want the summary of this interview. AOC: Sometimes it feels like everyone's looking at you and
anyone smart enough to do this?
Given f(x) = x2 + 5x + k, and the remainder when f () is divided by x – 8 is 93, then what is the value of k?
Toni cleans the circular dining room table whose diameter is 6 feet. The label on the can of cleanser claims coverage for 80 square feet, but she noticed that t
1. The following are notations for composite functions EXCEPT,​
Apple puff cereal is $3.99 for 24 ounces. What is the price per ounce?
35,427 to nearest ten
luke had 49 crackers. he gave a equal amount to his 4 friends . how many crackers where left over?
the highest level of organization is