kyra2992 kyra2992
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Oranges cost $2.00 for eight , you need 15 . How much will it cost

Respuesta :

Foofoobug
Foofoobug Foofoobug
  • 23-10-2018
15×.25=3.75 for 15 oranges
Answer Link
dancer110 dancer110
  • 23-10-2018
15x25 is 375 turn it into money and its $3.75 for 15 oranges
Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Read each question and choose the best possible corresponding letter on the line. 1. What is true about Rachel Wood? a. She is upset Kit came to Wethersfield. b
Solve the equation. 8n - (2n+5) = 19 (Simplify your answer.)
The minimal internal temperature is the temperature at which food begins to cook. -True -False
A STARCH MOLECULE IS LIKE A​
A bacterium that lives in the human intestine derives its nutrition by digesting the contents of the intestine. Which mode of nutrition best describes this bact
Which sentence shows the best placement for the modifier “on the tree”?
Which were one-issue political paarties?
Karen worked her 40 regular hours last week, plus 6 hours at the time-and-a-half rate. Her gross pay was $650. What was her hourly rate?
. Inquiry-You will conduct online research and will collect information. Then, you will communicate your results in written form. 21st Century Skills-You will e
Vocabulary How are integers and their opposites related? Select all that are true. A. They are either both positive or both negative. B. They are on opposite si