maribelyanez09 maribelyanez09
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Kathryn bought 2.5 pounds of grapes at the Farmers Market. She paid 1.26 per pound. How much money did Kathryn spend in all?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-10-2018

Answer:

$3.15

Step-by-step explanation:

2.5 pounds x $1.26 = $3.15



Answer Link
nakaylajones21 nakaylajones21
  • 23-10-2018

Answer:

The answer is $3.15

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

What integer is equivalent to 9 3/2
How do u solve this equation
Read the passage then answer the question. “The poppies bobbed their heads like helmeted soldiers in formation.” What type of language is dominant in this passa
which of the following is an example of a functional skill?A. Calming down an upset customerB. Setting up voicemail optionsC. Using coding software to create a
Describe three ways that fungi have adapted to increase the successful distribution of spores
which expression gives the measure?
At what point did the black panthers believe that african americans would become "free"?
What precedent the state set what is required railroads to provide separate travel means for African-Americans
What was the origin and diffusion of major ideas in math, science, and technology that occurred in classical Rome?
in narrative writing using first person point of view tells the story for the perspective of someone who