emily100708 emily100708
  • 22-10-2018
  • Mathematics
contestada

Mr. Watson buys 4 gallons of paint that cost $34 per gallon how much does Mr. Watson spend on paint

Respuesta :

homebeebti homebeebti
  • 22-10-2018

34 times 4 is $136– spent on paint

Answer Link
lmp8276
lmp8276 lmp8276
  • 22-10-2018

if you multiply 34x4 you will get the result that is  "136"

Answer Link

Otras preguntas

Write an example of an appositive phrase. *This question is just to test your skill if you really know what an appositive phrase is.* Remember: appositive phras
my aunt and uncle live in Chicago where
divide £64 in the ratio 3:5
Are crystals of different soluble solids similar?​
PLEASE HELPPP RUNNING OUT OF TIMMEE Two shops sell baked beans in different sized tins. Calculate the price per 1.25 kg for shop B. Give your answer in pence. S
which two events provide opportunities for the team to collaborate? a) portfolio sync b) backlog refinement c) solution demo d) Pre-Pi planning e) Iteration pl
solve pls brainliest
if common stock is issued for an amount greater than par value, the excess should be credited to
Why do you think artists use musical imagery so frequently in their composition? How do these two disciplines lend themselves to one another?
Lewis wants to summarize cellular respiration. What points should he include in his notes? Select all that apply. role to provide energy for making oxygen role