mnmarkey7919 mnmarkey7919
  • 21-10-2018
  • Mathematics
contestada

Use the unit price to find the total price 28ft2 at $3.89 per square foot

Respuesta :

ksevilla ksevilla
  • 21-10-2018
28×($3.89) = $108.92
Answer Link

Otras preguntas

6 painters can paint the fence in 15 hours. How long would it take 5 workers to do the same job? 12.5 is not the right answer
What impact did the United States' entry into World War I have on domestic policy in the United States?
Oceanside Bike Rental Shop charges 17 dollars plus 6 dollars an hour for renting a bike. Mike paid 71 dollars to rent a bike. How many hours, h, did he pay to h
Erica babysits for 4.5 hours and is paid $27. If the people she babysits for have $34 to pay her, how long can they stay out?
Round 125.3546 to 1 decimal place
Yadira's mom is buying hot dogs and hot dog buns for the family barbecue. Hot dogs come in packs of 12 and hot dog buns come in packs of 9. The store does not s
Elisa: Hola Juana. ¿Tú conoces a mis primos? Juana: No, no ____________________ conozco. a. lo c. los b. la d. las
Find the coordinates of the orthocenter of △ A B C with vertices A(-3,3), B(-1,7), and C(3,3). You must show all of your steps.
In May, 2018 a store had a furniture with a listed price of $550, having a sales tax of 3% on the listed price. Next month the price increased by 33 1/3 %. What
How and why is Aristotle considered a Greek "Scientist"?