Seudónimo Seudónimo
  • 23-03-2016
  • Mathematics
contestada

Kelly bought 4 7/8 pounds of apples and 2 3/8 pounds of oranges. How many pounds of fruit did she buy altogether?

Respuesta :

zdaw1848
zdaw1848 zdaw1848
  • 23-03-2016
4+2=6
3/8+7/8=1 2/8+6= 
7 2/8
hope that helped! :)

Answer Link

Otras preguntas

At a football game the snack bar sells pretzels for 3 dollars and soda for 6 dollars. the snack bar sold 41 pretzels and soda all together for $201 dollars. ent
A store is selling 6 bags of marbles for 18$. What is the unit price for bags of marbles. Use the double number line diagram to support your answer.
4x10³ times what number is equal to 16x10⁵
Wendy brooks prepares her own income tax return each year. a tax preparer would charge her $175 for this service. over a period of 11 years, how much does wendy
Pprr x pprr how many offspring are purple with wrinkled seeds? _____ pprr x pprr how many offspring are purple with round seeds? _____ pprr x pprr how many offs
Find the area of the figure below, composed of a rectangle and two semicircles. Round to the nearest tenths place.
Explain how Bakers humorous confession of his faults makes him more appealing to his readers?
How many moles of benzoic acid must be dissolved in 500 mL of solution to produce a solution with a pH of 2.5? Ka for HC7H5O2 = 6.5 × 10(-5).
Use long division to find the quotient indicated by the expression (2x³-8)/(2x)​
Are there more US Allies or unstable relations on the map?​