Fay2121
Fay2121 Fay2121
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

Olive oil

Amount: 3 cups

Unit cost: $17.50/gallon

Total cost =

Respuesta :

kittenpaci1414
kittenpaci1414 kittenpaci1414
  • 25-09-2018

i think the answer is 3.27

Answer Link
jamiyaellis6
jamiyaellis6 jamiyaellis6
  • 25-09-2018

the total cost is $52.50

Answer Link

Otras preguntas

A strategic position is the firm's profile based on value creation and cost. Effective managers will create a large gap between the ______________ and the cost
are lines 2y-12x=20 and y=3x-1 parallel
What are the solutions of the equation (x + 2)2 + 12(x + 2) – 14 = 0? Use u substitution and the quadratic formula to solve.
How can the reader best interpret the theme of a story
What is the purpose of the cause and effect structure of this passage? Select two options to mark important events in the history of sugar Read the passage from
PLEASE HELP ME AND I WILL GIVE YOU BRAINLIEST​
The existence of social norms, both formal and informal, is one of the main things that inform ___________, otherwise known as a way to encourage social conform
Question 10 of 10 Because of global warming, ocean surface temperatures are rising. Which of the following is another possible consequence? O A Low tides might
Determine the a) energy (in eV) and b) wavelength (in cm) corresponding to blue light of frequency 670 THz
21 UHU Which website would most likely be reliable and transparent? A. www.educationopportunities.edu O B. www.educationauthority.org O C. www.education.com O D