teal557 teal557
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

If 7 sandwich rolls cost $1.26, how much will 25 rolls cost?

Respuesta :

KennyStudys
KennyStudys KennyStudys
  • 25-09-2018
$4.5 since 1.26/7 is .14 and need 25 so it’s 4.5
Answer Link
vkyles vkyles
  • 11-03-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the value of x that makes m | n.
What is the primary source of revenue for the government? Question 11 options: Individual income taxes Customs duties Social Security payroll taxes Borrowing
Given an N x M matrix and a dictionary containing K distinct words of length between 1 and 30 symbols, the Word Search should return all the words you can get f
The penalties for offenses related to the National Information Infrastructure Protection Act of 1996 depend on whether the offense is judged to have been commit
How did the Mesopotamians transport their goods to and from trade centers?
Raymond is 2 meters tall and Paul is 6 feet tall. Who is taller?
3. Prefab, a furniture manufacturer, uses 20,000 square feet of plywood per month. Its trucking company charges Prefab $400 per shipment, independent of the qua
Features of the experiment that inadvertently lead participants to respond in a particular manner is a definition of
signs and symptoms of type1 diabetes mellitus
Use the discriminant to find the number of solutions. -6-3x-x^2