Eguillen12 Eguillen12
  • 24-09-2018
  • Mathematics
contestada

can someone help me with this question please

can someone help me with this question please class=

Respuesta :

dianagibson5 dianagibson5
  • 24-09-2018
The answer is A because it has the lowest price per ounce.
Answer Link

Otras preguntas

Write using set-builder notation: -2x + 1 < 27
The manager of a small company that produces roof tile has determined that the total cost in dollars, C(x), of producing x units of tile is given by C(x) = 210x
Let h(t)=tan(4x + 8). Then h'(3) is and h''(3) is
From the perspective of a single chromosome, tell a story (first person, use about how you change throughout the process of meiosis. Be sure to include when you
Tom’s car has 11 1/9 gallons of gas. If he uses 3/8 of the gas, how much gas does the car have left?
Find the product. 3. 0.09 x 5=0.4B 5. 7X0.14 =1₁6 4. 8 X 0.2 = 6. 0.96X2 = A hummingbird's heart beats once every 0.05 second. How long does it take for its hea
PLS HELP DUE TONIGHT!!!! Third parties usually impact the government by: Group of answer choices Electing large numbers of politicians Providing support to the
Describe how molecules enter and leave a cell WITHOUT the use of energy.
how does following the research protocol contribute to informing public health practices?
3 y + yz + z + y use y = -2, and z = 6