cierikamun6847 cierikamun6847
  • 24-09-2018
  • Mathematics
contestada

Selena bought 3.75 pounds of meat for $4.64 per pound. What was the total cost of the meat

Respuesta :

Dancer5363
Dancer5363 Dancer5363
  • 24-09-2018

[tex]3.75 \times 4.64 = 17.40[/tex]
Answer Link

Otras preguntas

Give a summary of the guidelines for using sunscreen to prevent overexposure
As workers grew tired of toiling for the benefit of capitalists instead of for themselves, some of them banded together to form the first national labor union,
Why isn't loss of heart beat part of brain death determination?
Which unit of measurement is most appropriate for describing the mass of a rock sample that will fit in your hand? kilogram milligram gram microgram?
A box contains 3 plain pencils and 7 pens. A second box contains 9 color pencils and 3 crayons. One item from each box is chosen at random. What is the
how do I determine ratio of 6:18?
Predict the consequence of misunderstanding a prefix. (Writing) ------------------------------------------ If a reader is exploring a piece of text, and then re
What is the meaning of the word team as it is used here? the speaker's family a team of horses the speaker's football friends?
You begin solving the equation 3+4x=51 by subtracting 3 from both sides. Which is the best choice for Step 2? Subtract 48 from both sides. Multiply bot
A group of 8 friends plans to watch a movie, but they only have 5 tickets. How many different combinations of 5 friends could possibly recieve the tickets