xovincent xovincent
  • 24-08-2018
  • Mathematics
contestada

letty bought 8 12-packs of soda for a total cost of $24 what did each pack of soda cost

Respuesta :

mytoecold mytoecold
  • 24-08-2018
192$ dollars that's what I got
Answer Link
Grinder Grinder
  • 24-08-2018
Each pack of soda cost $3. It's just 24÷8=3.
Answer Link

Otras preguntas

What geological factors contribute to California's natural resources? and how do these impact California financially?
Which reference source would provide the most thorough information about a word, including how to spell the word correctly? a) bibliography b) dictionary c) glo
Which statement best describes a true solution? A true solution will settle out after a short period of time. A true solution coagulates when heated or boiled.
What is a claim in a story
Why can we never see the backside of the moon from earth?
Explain how calisthenics can include both isometric and isotonic exercises.
use the numbers and decimals to write a number in which the digital 2 is one tenth the value of the digital 2 in 8.524
The human nervous system is broken up into central and peripheral parts. the central system (cns) is made up of _____. ]
Carbon dioxide can be represented by the chemical formula
The following question refers to “narrator and voice”: which of the following is an example of an unreliable narrator? a narrator who tells the story from just