mchightower mchightower
  • 23-08-2018
  • Mathematics
contestada

you buy 3.7 pounds of trail mix. The mix cost $2.79 per pound. what is the total price for the trail mix

Respuesta :

teetee09
teetee09 teetee09
  • 23-08-2018
Your going to multiply 3.7 times 2.79 and your answer is going to be 10.323
Answer Link

Otras preguntas

What can you multiply 2 to 10 by to get the ratio of 4 to 20
Here are some amazing points that you can have! Plus Aizawa is here!
what is the treatment of halitosis
As curator at the museum, you are hosting a new collection that showcases different elements and principles of art. A new piece of art arrives that id filled wi
HELP PLEASE IM BEGGING it’s DUE TMR PLEASE
Identify the vertex, focus, and directrix of the parabola with equation x + y^2 + 4y - 1 = 0. (Hint: Complete the square to find the vertex form of the equation
HELPPPP What is the equation, in slope-intercept form, of the line that passes through the point (7, 2) and is parallel to y= -2x+1?
The temperature at which a solid melts is the same as the temperature at which its liquid form solidifies (true or false)​
The domine of definition of the function[tex]f(x) = \frac{1}{ \sqrt{ |\cos(x)| + \cos(x) }} \: is \\ [/tex]​
Please explain this and give answers