madironishpdsx4z madironishpdsx4z
  • 21-08-2018
  • Mathematics
contestada

If two lemons cost 15 cents, how many can be bought for 60 cents?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-08-2018

Cost of 1 lemon = 15/2 = 7.5 cents

Cost of 60 lemons = 7.5 * 60 = 450 cents or $4 50

Answer Link
jakewalke540 jakewalke540
  • 21-08-2018

4 can be bought for 60 cents

Answer Link

Otras preguntas

a 100g ice cube at 0 degrees celsius is placed in 650 grams of water at 25 degrees celsius. When the mixture reaches equillibrium, the temperature of the mixtur
Applets are important because the can be used to? (extend the capabilities of a web page,process large data files,run other programs on the user's system, conve
combine like terms 4 + 2x + 3(2x - 1)​
What’s a good thesis statement for how violent video games lead to violence/crime?
Are Mathematics and English mandatory in learning? ( 50 points)
Find three consecutive odd numbers whose sum is 1875. smaller number = middle number = larger number =
c'est quoi un square root ?​
what is tax?how to calculate a individual tax income of a staff in a company also boad of director salary .​
8. Which type of graph displays data in an up and down direction? A:circle graph B:horizontal bar graph C:vertical bar graph
Please help me spanish question choices ¿Te gusta ningún traje para el desfile? ¿Te gusta ningunos trajes para el desfile? ¿Te gusta algo traje para el desfil