FRoStyDaSnoWmAn
FRoStyDaSnoWmAn FRoStyDaSnoWmAn
  • 23-06-2018
  • Mathematics
contestada

The table below shows a correct representation that 16 pounds (lb) of sugar cost 4$:

The table below shows a correct representation that 16 pounds lb of sugar cost 4 class=

Respuesta :

afrazi01p8qv5j
afrazi01p8qv5j afrazi01p8qv5j
  • 23-06-2018
This is true. If you count the number of lbs, you get 16 and if you count the number of dollars in the same length, you get $4.
Answer Link

Otras preguntas

how do you say please may I go to the toilet in Spanish
A box containing 20 books costs $297.20. Which equation can be used to find c, the cost per book?
Which contribution to the body of scientific knowledge is most recent? a)the development of the lever b)the confirmation of the double-helix structure of DNA c)
Transform the equation to isolate x: ax = bx 1. How is the value of x related to the difference of a and b?
how do you say please may I go to the toilet in Spanish
Can you guys help me out with whatever you can? I'd be grateful forever ♥_♥
What is the boiling point of mercury?
A temperature of 273 K is the temperature at which water
Which song title is capitalized correctly? a. "The Phantom Of The Opera" b. "Angel of Music" c. "masquerade" d. "The point of no return"
how would you write 62.22 in expanded form