riddick1992 riddick1992
  • 26-02-2016
  • Mathematics
contestada

If 31/2 pounds of bananas cost $.98, how much would one pound cost

Respuesta :

abbyisawesome38
abbyisawesome38 abbyisawesome38
  • 26-02-2016
It would cost about 28 dollars for one pound
Answer Link

Otras preguntas

which country was and still is the top producer of rice? how much rice was produced in this country in 1998-1999?​
What exponent would have to be applied to a 5 to equal` 1/125?
help me dont put links while answering question
Find the volume of the irregular figure. 3 cm 3 cm ?] cm3 8 cm 3 cm 3 cm 4 cm
How do you find width of a rectangular prism
If DG for a reaction equals zero, the reaction a. is spontaneous. b. is at equilibrium. c. may or may not be spontaneous. d. is not spontaneous.
Micheal scored 20, 24, 32, 22, and 28 in the past 5 games. What must his score on the sixth game be to get an average of 25 points? Please explain...
What technique does the animator use to show that Wanda and Felipe are becoming friends and beginning to trust one another
A cube has edges measuring 7 centimetres each. Determine the surface area of the cube.
The perimeter of the rectangle below is 108 units. Find the length of side VW.