manamanu1202 manamanu1202
  • 24-05-2018
  • Mathematics
contestada

ribbon candy costs $2.50 per oot. how many can you buy if you have $11.25?

Respuesta :

Human15
Human15 Human15
  • 25-04-2019

Answer: 4 times

Step-by-step explanation:

2.50 x 4 = 10

I tried different numbers

Answer Link
ahideefg ahideefg
  • 01-03-2021

Answer:

4.50

Step-by-step explanation:

So, 4.50 feet he can buy if he has $11.25.

Answer Link

Otras preguntas

ASAP matching thanks so much! Empareja la descripción con la civilización. Match the description with the correct civilization. Match Term Definition Las vicuñ
The hard water in the area had made the metal shower head become ?_____.
essay on how to become a better online user
The is the land that encircles the Pacific Ocean
❗️Please help BIG POINTS❗️ A monkey named Mack was kidnapped from the uptown zoo, luckily Mac has a microchip that tracks is real time location the police disco
Divide. Give the quotient and remainder. 426÷8
Please Help!!! Which Of the following is the minium value of the function [tex]y = \frac{3}{4} x ^{2} + 6x + 6[/tex]A. -6B. 3/4C. -4D. 6
Which of these groups of words are all pronouns? a) He, The, Ours, Me. b) Us, Mine, They, Its. c) His, Me, Them, These. d) No, Him, She, Yours. PLEASEE HELP ME
Melinda has $62.55 in her checking account.she deposits $17.83 on Monday.She spends$14.67 at dinner on Tuesday.What is the new balance of Melinda's checking acc
Which number is a solution of the inequality? m > 13/3 5 3 –9 2