Sydney021
Sydney021
23-05-2018
Mathematics
contestada
Don’t know how to do this please help.
Respuesta :
DatOneNOnlyAsian
DatOneNOnlyAsian
23-05-2018
The answer is Goat feed. $0.85 per unit
Answer Link
mmpeachey107
mmpeachey107
23-05-2018
Goat feed sells at the highest unit rate. I got this by taking the total cost of each feed and dividing it by the total pounds of each and seeing which one was highest.Hope this helps! Can I have Brainliest?
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 89+ )
Otras preguntas
Why did Mr. Rickey want to get black players into the major leagues? He knew he could make a lot more money. He thought he could pay African American players le
What is happening to glaciers over time. What is causing the change?
what are the coordinates of point B on AC such that the ratio of AB to BC is 2:3
PLEASE HELP I WILL MARK BRAINLIEST!!!
If 87 1 half% of the class received a passing mark in a science test, what percent of the class failed the test?
A survey was taken of local residents to determine their favourite sport to watch live. The survey results are shown on the graph. How many respondents preferre
The wealth and natural resources of the New World enriches European colonial powers as well as cutting out which group from the spice trade?
Which of the following does not describe the act of and symbolism of rami 1.stones are thrown at a large pillar 2.throwing stones is seen as a symbolic act of
PLEASE PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ACCORDING to the rate of electricity charge, the minimum charge up to 20 unit is Rs 80 and the cost per unit from 21 units to 250 units is Rs 7.30. How many uni