jeremiahbeauplan86 jeremiahbeauplan86
  • 24-05-2024
  • Mathematics
contestada

A 2-quart carton of pineapple juice costs $9.04. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

The following figure is made of 1 triangle and 1 rectangle. A 9 B 5 6 Find the area of each part of the figure and the whole figure.
 Edward paid $4.77 in sales tax on an item that cost $53 before tax at the rate how much would you pay in sales tax for an item that cost $61 before tax
How did the growth of constitutional government reflect conditions in politics and society?
ANSWER ASAP Please Select the correct answer. The directrix and vertex of a parabola are shown on the graph. What is the vertex form of the equation for the ass
Two angle measures in a parallelogram are labeled. Which term best describes the angles?
Question 7 (Essay Worth 2 points) (05.03 MC) A system of equations is given. Equation 1: 4x + 3y = 20 Equation 2: 3x + 2y = 12 Explain how to eliminate x in the
ALGEBRA ONE PLEASE HELP HIGH REWARD CLICK HERE HELP PLEASE IM OFFERING 100 POINTS
The volume of a cylinder is calculated with the following equation: V=πr2h (where r is the radius and h is the height of the cylinder). If the height of the cyl
Fred is conducting a controlled experiment to test whether using a grow light at night will help a tomato plant grow faster. Below are the steps to Fred's exper
HURRY HURRY 100 PTS HURRRYYYY 05.03 Which act of Congress set the line of latitude at 36 degrees 30 minutes north, as the northernmost limit for slavery? A: D