jervontaemorris3764 jervontaemorris3764
  • 24-05-2024
  • Mathematics
contestada

You are buying 2 pieces of watermelon with a total weight of 4.5kg. Watermelon costs $3.50 per kg. How much will it cost?

Respuesta :

Otras preguntas

____ desayuna a las diez de la mañana. Tú ÉI Yo Ellos
Why did OPEC impose an oil embargo against the United States
valerie's monthly income is 450 and her monthly cash outflows are 425. How much money could valerie save
What is -1/2(-2x+4y) ????? HELP ME PLEASE!!!!
How does the definition of hysteria apply to the crucible?.
What does the problem and solution text structure show about the Baldwin family? It shows that Baldwin solves his own problems with little help from his family.
What's your opinion of the probate process?(it has to 2 sentences)WILL GIVE BRAINLEYEST
True or false: It is common to denote random variables by upper-case letters and particular values of the random variables by the corresponding lower-case lette
Cognitive Neuroscience is the study of how __________________________ is linked with our __________________________.
WHat is the capitol of greece? Need to know